Ssawki próżniowe – do czego można je wykorzystać?

Profesjonalne przyssawki próżniowe są elementem, dzięki któremu dźwigi i mini żurawie mogą być stosowane do podnoszenia i przemieszczania nawet dużych i ciężkich przeszkleń. Dzięki specjalnej budowie specjalistyczne ssawki próżniowe można wykorzystać na placu budowy do wielu prac.

Ssawki próżniowe – zastosowanie 

Ssawki próżniowe to elementy bez których efektywna praca na placu budowy byłaby niemożliwa. Dzięki użyciu ssawek próżniowych mini żurawie czy dźwigi mogą wykonać swoją pracę nawet w trudnych warunkach. Efekt zasysania sprawia, że między innymi szklane elementy mają doskonałą przyczepność. Jest to niezwykle ważne zwłaszcza w przypadku pracy z tak delikatnym materiałem jak szkło. 

Wykorzystanie ssawek próżniowych idealnie sprawdza się do podnoszenia szyb, okien, witryn czy szklanych konstrukcji. Aby zamontować różnego rodzaju przeszklenia stosuje się przemysłowe ssawki próżniowe, które wykorzystuje się między innymi podczas prac:

  • w halach produkcyjnych,
  • podczas wymiany witryn w sklepach, 
  • do zamontowania przeszkleń w biurowcach.

Co ważne, konstrukcja ssawek próżniowych umożliwia wykonanie prac nie tylko wewnątrz budynków, ale także na zewnątrz. Dzięki temu w zależności od modelu są kompatybilne z naszymi mini żurawiami, zapewniając udźwig od 300 do nawet 600 kg. 

Jak są zbudowane ssawki próżniowe?

Przeniesienie i zamontowanie dużych przeszkleń jest niemożliwe do wykonania manualnie. Idealnym sposobem jest zastosowanie sprzętu, który zapewni maksymalne bezpieczeństwo pracowników, ale także nie narazi na szkody inwestorów.

Ze względu na ciężar szkła i jego właściwości, aby było to możliwe, stosuje się przemysłowe ssawki próżniowe wykonane ze szkła, mieszanek gumy i silikonów, które umożliwiają precyzyjne i bezpieczne wykonanie prac, a tym samym szczelne połączenie między szybą a układem nośnym.

Ważnym elementem budowy ssawek próżniowych jest pompa próżniowa i układ dystrybucji podciśnienia, który umożliwia kontrolowane chwytanie, a także puszczanie szyby z chwytu po zamontowaniu szyby we właściwym miejscu.

Specjalistyczne przyssawki są wykonane ze szkła i są wyposażone w przemysłowe talerze z przyssawkami o specjalnym rozstawie, który umożliwia podnoszenie różnej wielkości szklanych elementów. Konstrukcja przyssawek do szyb jest przystosowana do dźwigów i żurawi, dzięki czemu praca na budowie jest maksymalnie efektywna. Liczba i średnica przyssawek zależy od modelu. Rozstawienie ssawek warto dopasować do:

  • wielkości szyby,
  • kąta zgięcia,
  • rozkładu masy podnoszonej szyby.

Rodzaje ssawek próżniowych

Profesjonalne ssawki próżniowe można podzielić na trzy rodzaje. Pod względem zasilania są to ssawki ręczne, akumulatorowe i ssawki zasilane z sieci:

  • ssawki ręczne – posiadają manualną pompę próżniową, która idealnie nadaje się do montażu szyb, witryn i innych szklanych, płaskich elementów,
  • ssawki akumulatorowe – są zasilane prądem z sieci i są wyposażone w elektryczne pompki próżniowe. Ten rodzaj ssawek próżniowych także sprawdzi się do montażu szyb. Ssawki próżniowe dają duże możliwości, pozwalając nie tylko na ręczne obracanie i pochylanie szyby, ale także na mechaniczne obracanie i ręczne pochylanie szyby oraz na mechaniczne obracanie i pochylanie przeszkleń. Ssawki próżniowe mogą pracować bez przerwy nawet do 8 godzin bez spadków sprawności i wydajności,
  • ssawki zasilane z sieci

Dlaczego warto wybrać ssawki próżniowe Cranelift?

W zależności od modelu i budowy ssawek ich zastosowanie może być różne. W zależności od konstrukcji ssawki próżniowe pozwalają na łatwe manipulowanie ustawieniem szyby w pionie i w poziomie, a nawet na obracanie i pochylanie elementów szklanych pod odpowiednim kątem, co zwykle umożliwia zdalne sterowanie.

Oferowane przez nas ssawki próżniowe są kompatybilne z naszymi mini żurawiami, dzięki czemu nasze ssawki ze szkła doskonale współpracują z pozostałą ofertą. Co więcej, dostępne u nas ssawki próżniowe posiadają aktualne badania techniczne i spełniają normy EN, w tym DIN EN 13155.

Profesjonalne przyssawki próżniowe służą głównie do transportowania i bezpiecznego montażu szyb, witryn, przeszkleń. Stanowią duże ułatwienie podczas prac na niewielkich halach i placach budowy. Specjalistyczne ssawki próżniowe to elementy, które można kupić, ale zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest ich wynajem tylko na czas budowy.

Potrzebujesz wynająć mini dźwig z ssawką próżniową? Świadczymy swoje usługi również na terenie Wrocławia. Zapoznaj się z naszą ofertą – http://cranelift.pl/mini-zuraw-wroclaw/