Wynajem ssawki do przenoszenia szkła oraz montażu szyb i okien

Podnoszenie szyb, okien i nietypowych przeszkleń na budowie, w halach produkcyjnych czy podczas wymiany witryn sklepowych w galeriach handlowych wymaga zastosowania sprzętu gwarantującego bezpieczeństwo dużych tafli szkła. Ze względu na ciężar niemożliwe jest w pełni precyzyjne i bezpieczne wykonanie takich prac manualnie, szczególnie przy montażu przeszklenia na elewacjach budynków. Z pomocą przychodzą specjalistyczne, przemysłowe przyssawki próżniowe do szkła wyposażone w talerze z przyssawkami o rozstawie umożliwiającym podnoszenie dowolnej wielkości okien i szyb.

Profesjonalne ssawki do przenoszenia szyb są przystosowane do dźwigów i żurawi na budowie

Ssawki do szkła składające się z solidnej konstrukcji nośnej współpracują z dźwigami i mini żurawiami, co daje możliwość bezpiecznego transportowania i odpowiedniego ustawienia szyb w miejscu montażu, także wewnątrz budynków. Konstrukcja ssawek do szkła, zależnie od modelu, może pozwalać nie tylko na manipulowanie ustawieniem szyby w poziomie i w pionie, ale także obracanie i pochylanie jej pod zadanym kątem z pomocą zdalnego sterowania. Ważnym elementem konstrukcji ssawek do szkła jest także pompa próżniowa i układ dystrybucji podciśnienia umożliwiające kontrolowane chwytanie oraz puszczanie szyby z chwytu po jej zamontowaniu.

Liczba oraz średnica przyssawek zastosowanych w urządzeniu będzie zależna  od modelu, a ich rozstawienie może być dopasowane do wielkości, kąta zgięcia oraz rozkładu masy podnoszonej szyby. Wykonane z mieszanek gumy i silikonów przyssawki umożliwiają szczelne połączenie pomiędzy szybą a układem nośnym, a jednocześnie gwarantują bezpieczne podnoszenie szyby bez ryzyka jej uszkodzenia przez zbyt duży nacisk na wrażliwą powierzchnię szkła.

Nasza ssawka do szyb na wynajem

Pobierz specyfikację sprzętu ssawki do szkła

Wszechstronność

Pneumatyczne ssawki do szkła mogą współpracować zarówno ze szkłem płaskim i giętym, jak i innymi elementami konstrukcyjnymi wymagającymi delikatności, precyzji instalacji czy przenoszenia większych gabarytów.

Kompatybilność

Wszystkie stosowane w Cranelift ssawki do szkła współpracują z naszymi mini żurawiami i są przystosowane do pracy na zewnątrz oraz wewnątrz budynków, gwarantując udźwig od 300 do 600 kg zależnie od wybranego modelu.

Bezpieczeństwo

Obsługiwane przez nas ssawki do szkła posiadają aktualne badania techniczne oraz spełniają niezbędne normy EN, w tym DIN EN 13155. Dzięki pojemnemu akumulatorowi mogą pracować bez przerwy nawet przez 6-8 godzin z pełną sprawnością i wydajnością.