Jakie ciężary może przenosić mini dźwig?

Mini dźwig to bardzo przydatne urządzenie, które wykorzystywane jest coraz częściej na placach budowy – przy różnego rodzaju czynnościach wymagających przenoszenia ciężkich elementów. Maszyny te szczególnie dobrze sprawują się w miejscach, gdzie wolna przestrzeń jest ograniczona, a także wewnątrz budynków. Wszystko to dzięki ich kompaktowym rozmiarom oraz dobrej zwinności przy manewrowaniu ramieniem. Jednak pomimo swoich niewielkich rozmiarów mini dźwigi potrafią przenosić naprawdę ciężkie przedmioty w bardzo precyzyjny sposób. Do jakich prac wykorzystuje się mini dźwigi oraz jakie elementy mogą one transportować?

Czym jest mini dźwig i gdzie się go wykorzystuje?

Mini dźwig to kompaktowe urządzenie wykorzystywane głównie na placach budowy, ale także w sytuacjach, które wymagają użycia niewielkiego urządzenia potrafiącego przenieść elementy konstrukcyjne o dużej wadze. Mini dźwig jest bardzo uniwersalnym, łatwym w transporcie i obsłudze urządzeniem, sprawdzającym się w różnych sytuacjach. Może być on wykorzystywany na zewnątrz podczas prac budowlanych, ale również wewnątrz budynków, podczas przenoszenia różnego rodzaju elementów.

Dzięki swoim niewielkim wymiarom może się on zmieścić bez problemu do windy towarowej, więc możliwe jest prowadzenie prac przy jego użyciu nawet na wysokich piętrach budynków. Konstrukcja mini dźwigów została zaprojektowana w taki sposób, aby mieścił się on w korytarzach i drzwiach wewnątrz pomieszczeń. Dzięki zastosowaniu elektrycznych silników, które mogą pracować podłączone do zwykłego gniazdka 230 V, możliwości zastosowania mini dźwigu są naprawdę spore.

W jakich pracach pomaga mini dźwig?

Mini dźwig najczęściej wykorzystywany jest do pracy na budowie. Świetnie sprawuje się w przenoszeniu różnego rodzaju konstrukcji stalowych, co może być przydatne podczas budowy hal czy magazynów, których budowa oparta jest właśnie na stalowej konstrukcji. Najczęściej jednak mini dźwigi wykorzystuje się do montażu przeszkleń w domach jednorodzinnych, ale także w większych budynkach. W celu przeniesienia przeszklenia używa się specjalnych pneumatycznych przyssawek montowanych na końcu ramienia mini dźwigu. Dzięki ich zastosowaniu możliwe jest złapanie elementu szklanego za szybę, co gwarantuje mocny i stabilny chwyt. Mini żurawie we Wrocławiu stosuje się przy montażu przeszkleń tak często, ponieważ dzięki swoim niewielkim rozmiarom mogą one dotrzeć z ładunkiem w miejsca trudno dostępne. Dodatkowo urządzenia tego typu są bardzo zwinne, a ich sterowaniem zajmuje się wykwalifikowany i doświadczony operator, który również musi wykazywać się wysoką precyzją ruchów.

Mini dźwigów używa się także do montażu oświetlenia np. w galeriach handlowych lub innych wysokich budynkach. Zwykły dźwig nie dałby rady wjechać do wnętrza budynku, natomiast dla mini dźwigu nie jest to żadnym problemem. Tego typu maszyny mogą także pomagać w transporcie i rozładunku innych ciężkich urządzeń budowlanych, przeładunku towarów w kontenerach, montażu bram i ogrodzeń ze stali, drewna, kamienia czy też tworzyw sztucznych, montażu klimatyzacji i wentylacji w budynkach, stawianiu słupów energetycznych i oświetleniowych, usuwaniu drzew, montażu ciężkich figur i rzeźb. Będą przydatne również podczas rozbiórki hal czy budynków o konstrukcji stalowej. Zastosowań mini dźwigów jest bardzo wiele – wszystko zależy od potrzeb klientów.

Jakie elementy można przenosić mini dźwigiem?

Mini dźwig może służyć do przenoszenia takich elementów jak:

  • elementy konstrukcji stalowych,
  • okna i różnego rodzaju przeszklenia,
  • bramy, ogrodzenia, drzwi,
  • elementy słupów energetycznych oraz oświetleniowych,
  • drzewa podczas wycinki.

To, jakie elementy może przenieść maszyna, zależy także od jego udźwigu. Mini dźwig BG LIFT M250 bardzo dobrze radzi sobie z przenoszeniem elementów, których waga nie przekracza 2,5 t. Jest to więc spory udźwig jak na tak niewielki sprzęt. Dodatkowo urządzenie to pracuje z bardzo dużą precyzją, dzięki czemu może przenosić nawet bardzo delikatne materiały, takie jak tafle szkła. Zapraszamy do skorzystania z usług dźwigowych na terenie woj. dolnośląskiego.