Bezpieczny montaż przeszkleń z pomocą mini żurawi

Mini żurawie to innowacja na rynku budowlanym i nie tylko. Dzięki tego typu rozwiązaniom można bez problemu wykonywać prace szklarskie zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz budynków. Jest to duże ułatwienie, ponieważ pozwala zaoszczędzić znaczną sumę pieniędzy na wynajem dużych, ciężkich dźwigów bądź maszyn. Warto decydować się na wybór profesjonalnych firm oferujących usługi mini żurawiem choćby ze względu na niezwykle atrakcyjną cenę oraz możliwości tego pojazdu.

Mini żurawie – co warto o nich wiedzieć?

Pojazdy tego typu przeznaczone są przede wszystkim do prac w miejscach gdzie wymagany jest bardzo niski nacisk na podłoże oraz w ciasnych przestrzeniach. Mini żurawie cechują się bardzo niską masą oraz kompaktowymi wymiarami przez co idealnie sprawdzają się do prac wewnątrz budynków np. podczas montażu szyb i okien. Ciekawostką jest fakt, że pojazdy te mogą pracować też w warunkach gdzie wymagana jest praktycznie zerowa emisja spalin ze względu na stosowanie ekologicznych silników napędzających.

Używanie mini żurawi do skomplikowanych zadań montażowych na budowie znacznie skraca czas pracy oraz pozwala podnieść poziom bezpieczeństwa, a także zredukować koszty. Jest to rozwiązanie idealne dla ekip montażowych, serwisantów zewnętrznych klimatyzacji lub ekip montujących okna, tafle szkła, a także konstrukcje stalowe.

Montaż okien i szyb, a usługi mini żurawiem

Tę maszynę warto wykorzystać przede wszystkim do montażu szyb na wszelkiego rodzaju niższych budynkach niż biurowce. Niemalże każdy rodzaj przeszkleń można montować za pomocą tego urządzenia. Ważne jest aby ramię dźwigu było wyposażone w specjalistyczne uchwyty, które są bezpieczne dla prac tego typu bądź kosz, który uniesie pracowników przenoszących szybę. Decydując się na wynajem małego żurawia w tym celu warto wybierać tylko renomowane firmy i przedsiębiorców, którzy mogą pochwalić się wieloma pozytywnie zakończonymi pracami oraz doświadczeniem.

Istotne jest, aby zapewnić bezpieczeństwo w miejscu pracy, dlatego należy sprawdzać czy osoby obsługujące żurawia mają w tym zakresie ukończone kursy oraz uzyskali wszelkie pozwolenia. Dzięki specjalistycznym przyssawkom pojawia się możliwość bezpiecznego przenoszenia wyrobów szklistych bez obaw o ich uszkodzenie. Warto wiedzieć, że dzięki mini dźwigowi można wykonywać nie tylko prace szklarskie, ale także wewnętrzne wykończenia elewacji bądź montaż ozdób okiennych nawet pod różnymi kątami. Mini żuraw sprawdzi się wszędzie tam gdzie montaż okien byłby dużym logistycznym problemem dla budowlańców.

Praca mini żurawiem – zalety

Dźwig tego typu sprawdzi się szczególnie w zadaniach specjalnych takich jak montaż szyb na witrynach sklepowych, domach jednorodzinnych oraz niższych biurowcach ze względu na swoje niewielkie gabaryty. Dodatkowo daje on możliwość wykonywania prac związanych z elewacjami wewnątrz jak i na zewnątrz budynku.

Mini dźwig pozwala na łatwą zmianę swojej lokalizacji oraz szybki montaż i demontaż w danym miejscu. Koszty
z jakimi należy się liczyć wynajmując takie urządzenie są niewielkie w porównaniu do tych, które generuje praca profesjonalnym dźwigiem wieżowym bądź samojezdnym. Zaletą tego rozwiązania jest też krótki czas potrzebny na wykonanie danej pracy.

Podsumowując więc można śmiało stwierdzić, że mini żuraw idealnie sprawdzi się podczas prac szklarskich przy budynku nie tylko ze względu na swoją mobilność, ale także wysoki poziom bezpieczeństwa jaki gwarantuje poprzez użycie specjalistycznych uchwytów do szkła. Warto jednak zwrócić uwagę na renomę firmy oraz samego urządzenia, które będzie wykonywało wszelkie prace na budowie.

Czy warto decydować się na pracę mini żurawiem?

Zdecydowanie warto wziąć pod uwagę wynajem mini żurawia zarówno do drobnych prac przydomowych, ale także podczas montażu wszelkiego rodzaju balustrad, szyb i konstrukcji stalowych. W miejscach gdzie tradycyjny dźwig nie ma możliwości ruchu, ten pojazd sprawdzi się idealnie. Dobrą decyzją jest wynajem żurawia od firmy, która cieszy się dobrą opinią wśród klientów oraz jest polecana przez zadowolonych użytkowników. Za wyborem mini żurawia przemawia też jego cena, która jest atrakcyjna w stosunku do innych rozwiązań dostępnych obecnie na rynku budowlanym.